Dział Badań Analiz i Metodyki

 

BL31 okladka-1

 

 

O FINANSACH W BIBLIOTECE-01-278x170

afb

 zsb black dlu

 

logo-legimi-main

Przypadający w roku 2018 jubileusz 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, w sposób szczególny zachęca przedstawicieli wielu środowisk i instytucji do działań angażujących lokalne społeczności we wspólne obchody. Z myślą o tym,  utworzony został Program dotacyjny wspierający organizatorów, prowadzony przez Biuro Programu „Niepodległa”, z którego dofinansowanie mogą pozyskać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury. Wymogiem programu jest, żeby podejmowane formy aktywności umożliwiały radosne świętowanie wszystkim zainteresowanym stuleciem odzyskania niepodległości.

Organizator nie zakłada sztywnego katalogu działań, które mogą ubiegać się o środki z programu. Do przykładowych przedsięwzięć należą m. in.: festiwale, koncerty, spektakle, wystawy czy projekty animacyjno-edukacyjne - szczególnie te oparte na interakcji i współdziałaniu. Dopuszczone jest również przygotowanie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych, tworzenie archiwów historii mówionej i archiwów społecznych, czy publikacje poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości. Na dofinansowanie nie mogą liczyć projekty związane z inwestycjami oraz oficjalne uroczystości organizowane przez jednostki samorządu terytorialnego.

Wnioski przyjmowane są od 26 lutego br., a nabór potrwa 4 tygodnie. Regulamin i formularz do elektronicznego składania aplikacji dotacyjnych dostępny jest na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dotacje. W przypadku pytań, proszę się kontaktować z Panem Kamilem Wnukiem, rzecznikiem prasowym Biura Programu „Niepodległa”: tel. +48 797 143 508; e-mail: kwnuk@niepodlegla.gov.pl.

Biuro Programu planuje również w najbliższym czasie ogłosić nabór do programu "Koalicje dla Niepodległej", na który przewidziano 7 milionów złotych w 2018 roku.

Zachęcam serdecznie do rozpowszechniania informacji o możliwości pozyskania dofinansowania z Programu „Niepodległa”, oraz korzystania z dostępnych możliwości dotacji, aby umacniać poczucie wspólnoty obywatelskiej oraz zachęcać Lubuszan do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym świętowaniu.

WOJEWODA LUBUSKI
Władysław Dajczak