Informujemy, że w 2012 roku 10 dniowe nieodpłatne szkolenia dla bibliotekarzy z gmin wiejskich, wiejsko-miejskich i miejskich do 15 000 mieszkańców, w ramach Programu Biblioteka+, odbędą się  w Zielonej Górze, w Hotelu Ruben, Aleja Konstytucji 3 Maja 1A www.rubenhotel.pl. W szkoleniach, zgodnie z Państwa deklaracją, będzie uczestniczyło 30 bibliotekarzy w podziale na dwie grupy szkoleniowe.

Grupa I (bibliotekarze z Babimostu, Bieniowa, Dąbia, Dzietrzychowic, Jasienia, Krosna
Odrzańskiego, Zawady, Iłowej Żagańskiej)
Grupa II (bibliotekarze z Małomic, Sławy, Szprotawy, Świdnicy, Wschowy, Przyborowa, Sulechowa)

Terminy szkoleń:
Grupa I: 17-18 września, 10-11 października, 22-23 października, 6-7 listopada, 3-4 grudnia
Grupa II
: 19 – 20 września, 10-11 października, 29-30 października, 8-9 listopada, 5-6 grudnia

Szczegółowe programy poszczególnych dwudniowych modułów szkoleniowych zamieszczane będą na stronie Działu Badań, Analiz i Metodyki www.dbaim.tk oraz Biblioteki www.wimbp.zgora.pl

Program na wrzesień

Program na październik

Program na grudzień

„Dofinansowano ze środków Instytutu Książki”

Miło nam poinformować, że zakończyła się rekrutacja do trzeciej edycji projektu "O finansach w bibliotece". Do konkursu wpłynęło 139 zgłoszeń. Komisja rekrutacyjna zaopiniowała do udziału w projekcie 114 bibliotek z 15 województw. Są to zarówno biblioteki, które wzięły udział w I lub II edycji "O finansach... w bibliotece" (51 bibliotek), jak i te, które przystąpiły do projektu po raz pierwszy (63 biblioteki). Z południowej części województwa lubuskiego w projekcie wezmą udział:

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipinkach Łużyckich
Gminna Biblioteka Publiczna z/s w Zawadzie
Biblioteka Publiczna w Sławie
Gminna Biblioteka Publiczna Gminy Żary z/s w Bieniowie
Gminna Biblioteka Publiczna
Gminna Biblioteka Publiczna w Przewozie
Gminne Centrum Kultury w Kargowej

Zapraszamy pracowników Oddziałów dla Dzieci na seminarium, które odbędzie się 28 kwietnia br w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Seminarium oscylować będzie wokół tematów związanych z udzielaniem szeroko rozumianej pomocy dzieciom-czytelnikom naszych bibliotek, a także wokół bibliotecznej oferty zajęć dla najmłodszych.

Informujemy, że 26 marca 2014 roku w Bibliotece Wojewódzkiej odbędzie się seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. W imieniu Dyrektora WiMBP, prosimy o zarezerwowanie sobie tego terminu i obecność.

18 czerwca w sali wykładowej Biblioteki Wojewódzkiej, w godzinach 10.30 – 14.30 realizowane będą warsztaty przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Już wkrótce otrzymają Państwo stosowna informację droga elektroniczną. Chętni bibliotekarze z I i II rundy PRB będą mogli zapisywać się, wybierając jeden z trzech tematów:
Edukacja filmowa, Praca z młodzieżą, Nowe technologie w pracy metodą projektu. Podczas spotkania zrealizowany zostanie temat, który spotka się z największym zainteresowaniem.

Ilość miejsc, podobnie jak w roku ubiegłym, jest ograniczona (jedna grupa, 12 osób)