WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze przystąpiło do projektu Zielone Gry. Biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę. Zielone Gry to projekt edukacyjno-ekologiczny, w którym edukacja odbywa się w bardzo atrakcyjny sposób: za pomocą gier planszowych oraz internetowej. Projekt adresowany jest do młodych ludzi (od gimnazjalistów po studentów) i ma zwiększyć wiedzę na temat bioróżnorodności, zmian klimatu oraz ekonomicznej wartości ekosystemów. Więcej o projekcie – na stronie www.zielonegry.pl.

Biblioteki zainteresowane udziałem w projekcie – wykorzystaniem gier u siebie, zapraszamy do  kontaktu z Magdą Kremer-Sochacką – moderatorem projektu Zielone Gry (DBAiM – tel.-  68 453 26 19).