Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze realizuje zadanie pn.Nowocześni bibliotekarze w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej w ramach programu dotacyjnego „Szkolenia dla bibliotekarzy 2015”. W ramach projektu. przeprowadzono szkolenie ph. „Bibliotekarz kompetentny, niezawodny, nowoczesny” obejmujące m.in. aspekty efektywnej i skutecznej autoprezentacji oraz warsztaty ph. „Kompetencje coachingowe bibliotekarza pracującego z dziećmi i młodzieżą”. W dniach 22-24 października 50 osób uda się w ramach wyjazdu studyjnego do wiodących bibliotek województwa małopolskiego: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Łukasza Górnickiego – Galerii Książki w Oświęcimiu, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach.

Zadanie „Nowocześni bibliotekarze w przestrzeni wirtualnej i rzeczywistej” zwieńczy szkolenie ph. „Biblioteka w chmurze. Narzędzia sieciowe w pracy bibliotekarzy” obejmujące m.in. tworzenie dokumentów współdzielonych, ankiet elektronicznych, wykorzystanie wirtualnego dysku. W dwudniowych warsztatach (28 - 29 października) weźmie udział 16. bibliotekarzy

Wszystkie szkolenia stacjonarne realizowane są w sali wykładowej Biblioteki Wojewódzkiej (II piętro). Rozpoczynają się o godzinie 11.00. Dokładny harmonogram godzinowy

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki