tutlandiaDział Badań, Analiz i Metodyki WiMBP oraz Biblioteka Obcojęzyczna w Zielonej Górze zapraszają biblioteki publiczne południowej części województwa lubuskiego do udziału w wojewódzkim przedsięwzięciu: PROJEKT TUTLANDIA. BAWIMY SIĘ W BIBLIOTECE.

Tutlandia to opowiadania o rodzinie Tutków. Tutka jest mała i dzielnie sobie radzi ze starszym bratem. Tutek jest większy – chodzi do szkoły. Mają jeszcze mamę i tatę. Jest tu raz wesoło, raz smutno, a czasem zdarzają się niespodzianki, jak w życiu. (…) Najważniejsze jest to, że wszyscy się bardzo kochają i lubią spędzać razem czas.

Zachęcamy wszystkie biblioteki do realizowania zajęć z bohaterami książek „Tutlandia” oraz „Tutlandia - Niespodzianki”. Mamy nadzieję, że otrzymane podczas seminarium 30 marca 2016 r. materiały staną się ku temu doskonałą inspiracją. Do końca maja 2016 r. czekamy na relacje ze spotkań z „Tutlandią” w lubuskich bibliotekach.  Relacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie www Bibliotekarza Lubuskiego, a najciekawsza zostanie nagrodzona spotkaniem autorskim z Agnieszką Ginko. Autorka opowiadań o rodzinie Tutków przyjedzie do zwycięskiej placówki w ustalonym wspólnie terminie.

Agnieszka Ginko – poetka i pisarka, laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich, autorka książek dla dzieci i publikacji edukacyjnych. Za książki dla dzieci otrzymała w 2015 ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. „Tutlandia” została nominowana do nagrody Książka Roku 2013. W 2015 ukazała się druga część książki o Tutce i Tutku - „Tutlandia – Niespodzianki” nominowana do nagrody FENIKS 2016. Autorka od dzieciństwa lubi niespodzianki i pisanie. Jest mamą wesołego Kajetana i malutkiej Klary.

Jesteśmy niezmiernie ciekawi Państwa doświadczeń i wrażeń użytkowników lubuskich bibliotek.
Materiały do zabaw dostępne są także na stronie wydawnictwa Media Rodzina

Zachęcamy wszystkie placówki biblioteczne południowej części województwa lubuskiego do udziału w projekcie!!! Tutek, Tutka oraz Agnieszka Ginko z przyjemnością będą poznawać lubuskie biblioteki i ich użytkowników.