Serdecznie zapraszamy pracowników Oddziałów dla Dzieci południowej części województwa lubuskiego oraz bibliotekarzy pracujących z młodymi czytelnikami na seminarium, które odbędzie się 20 września br. w sali wykładowej WiMBP. Początek spotkania godz. 10.00. W czasie tegorocznego seminarium będziemy kontynuowac temat porozumienia bez przemocy. Interaktywny wykład dotyczący komunikacji empatycznej poprowadzi Justyna Dermont-Owsińska - prezeska i założycielka Fundacji Boczne Drogi wspierająca rodziców i wychowawców w towarzyszeniu dzieciom w rozwoju bez przymusu. Seminarium będzie również okazją do podsumowania projektu szkoleniowego Bawialnia dla Bibliotekarzy autorstwa Magdy Kremer-Sochackiej i zaprezentowaniu zbioru zabaw przydatnych w edukacji czytelniczej. Seminarium zakończymy przeglądem nowości wydawniczych, przygotowanym przez Marzenę Wańtuch - kierownika Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży, osobę odpowiedzialną za dobór literatury i projekty animacji czytelniczej.

Program seminarium

10.00 – 11.30 – Interaktywny wykład wprowadzający do idei Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga – prowadzenie Justyna Owsińska

11.30 – 11.45 – przerwa

11.45 – 13.15 – blok II – O zabawie w bibliotece – warsztat przygotowany w nawiązaniu do projektu szkoleniowego Bawialnia dla bibliotekarzy - prowadzenie Magda Kremer-Sochacka