Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza na cykl spotkań w ramach konwerstatoriów bibliotekoznawczych. Poniżej prezentujemy harmonogram na rok akademicki 2016/2017. Wykład mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Konwersatoria bibliotekoznawcze

Plan spotkań na rok akademicki 2016/2017

16 listopada 2016 r.
prof. dr hab. Joanna Papuzińska
Współczesna poezja dla dzieci

14 grudnia 2016 r.
dr hab. Grzegorz Nieć (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie)
Drugie życie książki w teorii i praktyce (współczesny handel książką używaną i zabytkową)

18 stycznia 2017 r.
dr Joanna Wawryk (Uniwersytet Zielonogórski)
Baśń postmodernistyczna w literaturze i popkulturze - na przykładzie Czerwonego Kapturka

15 lutego 2017 r.
prof. dr hab. Maryla Hopfinger-Amsterdamska (Polska Akademia Nauk)
Słowo - obraz - audiowizualność

15 marca 2017 r.
prof. zw. dr hab. Zdzisław Pietrzyk (Uniwersytet Jagielloński)
Biblioteka Jagiellońska wczoraj, dziś i jutro

19 kwietnia 2017 r.
dr hab. Tomasz Kruszewski (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
Architektura polskich instytucji GLAM w XXI wieku

10 maja 2017 r.
prof. zw. dr hab. Lech Stanisław Ludorowski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)
O najnowszych odkryciach Sienkiewiczowskiej biografistyki

Wykłady połączone z dyskusją będą się odbywać w Sali Wykładowej im. dr. Grzegorza Chmielewskiego WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze. Dwie pierwsze prelekcje rozpoczną się o godzinie 9.30, natomiast o godzinie późniejszych spotkań będziemy informować w osobnych komunikatach zamieszczonych na stronie internetowej www.biblioteka.zgora.pl

Spotkania w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych odbywają się przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra.