tutlandiaDział Badań, Analiz i Metodyki WiMBP oraz Biblioteka Obcojęzyczna w Zielonej Górze zapraszają biblioteki publiczne południowej części województwa lubuskiego do udziału w wojewódzkim projekcie: TUTLANDIA. Edycja II. Tutlandia to zabawne i mądre opowiadania o rodzinie Tutków, które zebrały nagrody i wyróżnienia oraz pozytywne recenzje w prasie i mediach za promocję wartości rodzinnych. W roku 2017 zachęcamy wszystkie biblioteki do realizowania zajęć z bohaterami drugiej części Tutlandii: „Tutlandia - Niespodzianki”. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 4-9 lat. Do 12 maja 2017 r. czekamy na relacje ze spotkań z „Tutlandią” w lubuskich bibliotekach, które należy przesłać na adres: m.simonjetz@wimbp.zgora.pl

Relacje  można przesyłać na bieżąco z każdego spotkania lub przygotować i przesłać (najpóźniej 12 maja do godziny 24.00) jedno zbiorcze omówienie. Relacje będą sukcesywnie zamieszczane na stronie www „Bibliotekarza Lubuskiego” www.bibliotekarzlubuski.pl oraz na profilu FB czasopisma https://www.facebook.com/bibliotekarzlubuski/.

Najciekawsza odsłona realizacji projektu zostanie nagrodzona spotkaniem autorskim z Agnieszką Ginko. Przewidujemy trzech laureatów – placówki, do których zawita autorka. Dyrektorzy i kierownicy otrzymają również podziękowanie Dyrektora WiMBP, z wiadomością do władz samorządowych. Autorka opowiadań o rodzinie Tutków przyjedzie do zwycięskich bibliotekw czerwcu, w ustalonym wspólnie terminie.

Agnieszka Ginko – poetka i pisarka, laureatka ogólnopolskich konkursów poetyckich, autorka książek dla dzieci i publikacji edukacyjnych.  Za książki dla dzieci otrzymała w 2015 ogólnopolską Nagrodę Guliwer w Krainie Olbrzymów. „Tutlandia” została nominowana do nagrody Książka Roku 2013. W 2015 ukazała się druga część książki o Tutce i Tutku - „Tutlandia – Niespodzianki” wyróżniona nagrodą FENIKS 2016.  Autorka od dzieciństwa lubi niespodzianki i pisanie. Jest mamą wesołego Kajetana i malutkiej Klary. Pracuje jako Koordynator Biblioteki Obcojęzycznej WiMBP.

Jesteśmy niezmiernie ciekawi Państwa doświadczeń i wrażeń użytkowników lubuskich bibliotek. Zachęcamy wszystkie placówki biblioteczne południowej części województwa lubuskiego do udziału w projekcie!!! Tutek, Tutka oraz Agnieszka Ginko z przyjemnością będą poznawać lubuskie biblioteki i ich użytkowników.