W tygodniu 15-21 maja  w ponad 50 bibliotekach, w całej Polsce odbędą się debaty. Miło nam poinformować. że wśród tych 50 bibliotek aż 4 są z południowej części województwa lubuskiego! Są to Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze (debata - 15 maja), Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy (debata – 16.05), w Lipinkach Łużyckich  (debata -17 maja) i Biblioteka Publiczna w Bytomiu Odrzańskim (debata - 18 maja).

Debaty są częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności. W tym roku, wspólnie będziemy próbowali odpowiedzieć na następujące pytania: Co nas łączy jako wspólnotę? Co możemy robić, by wzmacniać, to, co nas łączy jako wspólnotę? Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznejza pośrednictwem partnerów medialnych oraz na Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2017 r.w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie. W imieniu Bibliotek biorących udział w projekcie zapraszamy do dyskusji!