Dział Badań Analiz i Metodyki

 

BL31 okladka-1

 

bibliotekaplus logo2

prb-logo

 

logo finanse small

 

Kolejne szkolenia dla bibliotek z II rundy PRB prowadzone przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Lokalnej odbędą się w następujących terminach: 
7-8 grudnia 2011 - moduł II
8-9 lutego 2012 - moduł III
18-19 kwietnia 2012 - moduł IV
23-24 maja 2012 - moduł V
Szkolenia odbędą się w Amadeus Hotel w Zielonej Górze ul. Jedności 87 A (mapa). Zajęcia prowadzi Beata Pawłowicz. 

Plan godzinowy – Szkolenia podstawowe II runda PRB

Pierwszy Dzień

11.00 – 11.30      Przyjazd uczestników

11.30 – 13.00      Szkolenie

13.00 -  14.00      Obiad

14.00 – 16.15      Szkolenie

16.15 – 16.30       Przerwa kawowa

16.30 – 19.00       Szkolenie

19.00                     Kolacja

Drugi dzień

7.30 –   8.30          Śniadanie

8.30 -  11.00          Szkolenie

11.00 – 11.15        Przerwa kawowa

11.15 – 15.00        Szkolenie

15.00                      Obiad i wyjazd uczestników

Biblioteki Wojewódzkie w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze organizują konkurs dla wszystkich bibliotek wiodących i partnerskich uczestniczących w I i II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, którego celem jest m.in. promocja przedsięwzięć/wydarzeń kulturalno-społecznych realizowanych przez lokalne partnerstwa. 
Na zgłoszenia uczestnictwa czekamy do 31 maja 2012 roku. 
Laureaci Konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. 

Prosimy o zapoznanie się regulaminem. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami DBAiM.

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego wspólnie z partnerem, firmą Idea Zmiany, realizuje projekt edukacyjny nt. „Doc*enić bibliotekę. Jak skutecznie prowadzić rzecznictwo”. 
Głównym celem projektu jest wzmocnienie kompetencji rzeczniczych wśród bibliotekarzy, po to, aby polskie biblioteki były bardziej cenione, dobrze oceniane i w rezultacie w pełni docenione. Szkolenia kierowane są do dyrektorów i kierowników placówek z I i II rundy PRB. 
Szkolenie z rzecznictwa składa się z dwóch 2-dniowych części. I tura w Zielonej Górze odbędzie się w dniach 24 – 25 stycznia 2013 r. ( część I) oraz 25 – 26 lutego 2013 r. (część II) 
Zajęcia będą prowadzone metodami warsztatowymi, w maksymalnie 16 – osobowych grupach. 
Uczestnicy szkolenia mają zapewnione noclegi, wyżywienie, ponoszą jedynie koszty dojazdu. 

Każda z osób uczestniczących w warsztatach otrzyma także materiały szkoleniowe (podręcznik i notatnik rzeczniczy), a jeżeli zdecyduje się stworzyć Plan Rzecznictwa, to będzie też miała możliwość skonsultowania go do 3 miesięcy po zakończeniu szkolenia za pomocą narzędzi internetowych. Udział w całości szkolenia zostanie potwierdzony certyfikatem. 

Zapisy odbywają się poprzez formularz online dostępny w Wirtualnym Segregatorze na www.biblioteki.org

Serdecznie zapraszamy bibliotekarzy  i lokalnych parterów na III Konferencję Regionalną PRB ph. „Biblioteka inspiracji i inicjatyw społecznych”, która odbędzie się 28 listopada 2012 r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. Podczas Konferencji zostanie rozstrzygnięty II Lubuski Konkurs Działań Bibliotek z partnerami lokalnymi.

Z Zielonej Góry do Gorzowa jechał będzie autokar. Wyjazd około godziny 8 rano, powrót do Zielonej Góry do godziny 17.00. Wszystkich bibliotekarzy zainteresowanych udziałem w Konferencji, również spoza PRB, prosimy o kontakt z Działem Badań, Analiz i Metodyki do piątku,23 listopada 2012 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału.
Program

Znane są juz wyniki rekrutacji do III rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Z województwa lubuskiego zakwalifikowały się biblioteki z Krosna Odrzańskiego oraz Gubina. Wniosek Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Krosnie Odrzańskim został najwyżej oceniony pod względem merytorycznym spośród 152 bibliotek z całego kraju, które zostały przyjęte do Programu w  trzeciej rundzie. W ramach uczestnictwa w Programie  filie wiejskie BPMiG otrzymają: 6 komputerów stacjonarnych, urządzenia wielofunkcyjne oraz aparaty cyfrowe. Biblioteka w Krośnie otrzyma: laptop, ekran i projektor, urządzenie wielofunkcyjne oraz aparat cyfrowy. Ponadto, w ramach uczestnictwa w PRB, zespół bibliotekarzy weźmie udział w bezpłatnych szkoleniach. To oczywiście nie jest wszystko, są jeszcze i inne dobra, które niesie za sobą ten Program. Więcej informacji o wsparciu na stronie http://www.biblioteki.org/pl/trzecia_runda/wsparcie