Dział Badań Analiz i Metodyki

 

BL31 okladka-1

 

 

O FINANSACH W BIBLIOTECE-01-278x170

afb

 zsb black dlu

 

logo-legimi-main

Jest już dostępny Informator statystyczny za 2018 r. Zachęcamy do zapoznania się z opublikowanymi w nim informacjami. 
pdfInformator statystyczny za rok 2018
Dane statystyczne z wcześniejszych lat zamieszczone są w zakładce Badania i Analizy.

Biblioteka Narodowa ogłosiła nabór wniosków do Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Wnioski można składać do dnia 28 czerwca.Zatwierdzone podziały środków na poszczególne województwa oraz niezbędne dokumenty do pobrania są dostępne na stronie: https://bn.org.pl/dla-bibliotekarzy/zakup-nowosci-wydawniczych-do-bibliotek/2019/?fbclid=IwAR3DowstpqOlJE8in1AtWBcEM1xl2RKXz_k7G18szOtQ53Mda5q5SRJWfVk

wirtualneZapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach pt. „Wirtualna rzeczywistość w bibliotece”. Warsztaty odbędą się 29.05.2019 r., w godzinach 10.00 - 15.00, w WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze (Sala Wykładowa im dra G. Chmielewskiego - II piętro)

Tematyka warsztatów:
Cz. 1 - Wprowadzenie do historii technologii Wirtualnej Rzeczywistości. Stan obecny
i perspektywy. Narzędzia i technologie dostępne obecnie na rynku.
Cz. 2 - Przegląd aplikacji WR, które mogą zostać wykorzystane w bibliotece. Instalacja, obsługa, pomysły na wykorzystanie w pracy bibliotekarzy. Google Cardboard, Streetview, Google Ekspedycje. VR Cosmos i inne. Pomysły na wykorzystanie w Bibliotece.
Cz. 3 - Aplikacje wykorzystujące Rozszerzoną Rzeczywistość. HP Reveal, Quiver, SpaceCraft 3D i inne. Przegląd, instalacja, obsługa. Pomysły na wykorzystanie w Bibliotece.
Zapisy zamknięte

SEMINARIUM plakatZapraszamy do udziału w seminarium dla bibliotekarzy „Jak czytają Polacy: motywacje, nawyki, wybory”, które odbędzie się w gmachu głównym WiMBP im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. 6 czerwca (9.45 – 15.00) w sali 110. W programie wiele interesujących i ważnych tematów. Izabela Koryś z Biblioteki Narodowej zaprezentuje obecny stan czytelnictwa w Polsce i nowe trendy rysujące się na czytelniczym horyzoncie.

Zapraszamy na seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego. Tegoroczne seminarium odbędzie się w Sali im. Janusza Koniusza (parter WiMBP im. Cypriana Norwida) 17 kwietnia 2019 r. Rozpoczynamy o godzinie 09.30. Spotkanie zakończy się najpóźniej o godzinie 14.45. Prosimy wszystkich dyrektorów i kierowników bibliotek o zarezerwowanie sobie tego terminu i obecność. W przypadku instytucji połączonych, zapraszamy również dyrektorów tych instytucji.

Podkategorie