Dział Badań Analiz i Metodyki

 

BL31 okladka-1

 

afb

 zsb black dlu

 

logo-legimi-main

Przypadający w roku 2018 jubileusz 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, w sposób szczególny zachęca przedstawicieli wielu środowisk i instytucji do działań angażujących lokalne społeczności we wspólne obchody. Z myślą o tym,  utworzony został Program dotacyjny wspierający organizatorów, prowadzony przez Biuro Programu „Niepodległa”, z którego dofinansowanie mogą pozyskać organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury. Wymogiem programu jest, żeby podejmowane formy aktywności umożliwiały radosne świętowanie wszystkim zainteresowanym stuleciem odzyskania niepodległości.

4 kwietnia 2018 r. zapraszamy do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze na coroczne seminarium dla dyrektorów i kerowników bibliotek publicznych południowej części województwa lubuskiego.Spotaknie odbędzie się w godz. 9.00-15.00 w Sali Wykładowej im. dra G. Chmielewskiego (II piętro). Prosimy o zrezerwowanie sobie tego terminu i obecność.
Program

7 marca 2018 r. o godz. 8.00 w Sali Wykładowej im. dra G. Chmielewskiego odbędzie się comiesięczne szkolenie pracowników WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze. 
Temat szkolenia: Przegląd literatury kobiet
Prowadzenie: dr Anna Marchewka (Uniwersytet Jagielloński)

Informujemy, że do 15 kwietnia 2018 r. należy wypełnić formularz w ramach projektu Analiza Funkcjonowania Bibliotek. Formularze dostępne są na stronie http://afb.sbp.pl po zalogowaniu na swoje konto. Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram prac:

Zapraszamy na kolejne konwersatorium bibliotekoznawcze, które odbędzie się 14 lutego 2018 r. (środa), o godz. 9.30 w Sali Wykładowej im. dr. Grzegorza Chmielewskiego  (II piętro WiMBP im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze). Tematem spotkania będzie: "Encyklopedia Książki" - dzieje i realizacja projektu. Wykład poprowadzą prof. dr hab. Anna Żbikowska-Migoń oraz dr hab. Marta Skalska-Zlat, prof. UWr z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Spotkania w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych odbywają się przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra.

 

plakat

Podkategorie