Zapraszamy na kolejne spotkanie naukowe w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych, które odbędzie się 18 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 9.30 (Sala Wykładowa im. dr. Grzegorza Chmielewskiego - II piętro WiMBP). Tematem prelekcji: Przemiany rynku książki i prasy dla dzieci i młodzieży w latach 1945-2016. Wykład poprowadzi dr hab. Michał Rogoż, prof. UP z Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Dr hab. Michał Rogoż, prof. UP jest dyrektorem i pracownikiem naukowym Instytutu Nauk o Informacji Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Zainteresowania badawcze:
- książka i prasa dla dzieci i młodzieży - tradycja i współczesność
- cenzura i ograniczenia wolności słowa w Polsce
- internet jako narzędzie informacji i edukacji
- książka i prasa w Internecie
- dydaktyka akademicka w zakresie informacji naukowej i bibliotekoznawstwa

Spotkania w ramach konwersatoriów bibliotekoznawczych odbywają się przy wsparciu finansowym Miasta Zielona Góra.