Dział Badań Analiz i Metodyki

 

BL31 okladka-1

 

afb

 zsb black dlu

 

logo-legimi-main

konferencjaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze serdecznie zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji "Czasopisma społeczne, kulturalne, artystyczne i literackie we współczesnej bibliotece" (8-9 listopada 2017 r.). Celem konferencji jest próba uchwycenia skali i charakteru zjawiska obecności czasopism społecznych, kulturalnych, literackich, artystycznych w aspekcie bibliograficznym i prasoznawczym, jak również z perspektywy komunikacji społecznej i wydawniczej. Spróbujemy określić rolę, jaką spełnia w tej sytuacji komunikacyjnej BIBLIOTEKA.
W ramach konferencji przewidziane są ogólnopolskie spotkania i debaty panelowe redaktorów naczelnych najważniejszych współczesnych czasopism tego rodzaju oraz dziennikarzy i bibliotekarzy.
Czy potrzebne są nam czasopisma kulturalne i literackie? Czy czytamy te czasopisma? Czy mają one wpływ na współczesne życie społeczne, literackie, kulturę literacką, debiut literacki, krytykę literacką i inne? Odpowiedzi na te pytania już w listopadzie w Zielonej Górze.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o wypełnienie kwestionariusza deklaracji udziału i przesłanie jej do 30 czerwca 2017 r. Szczegóły na stronie: www.konferencja.norwid.net.pl